אודות חתולי - ראיון עם כרמל גלובה:

איך התחלת לעבוד כמפרשן?

"לאבא שלי היתה יאכטה. אפשר להגיד שהאהבה הגדולה שלי לים ולשיט נולדה שם.

אני גדלתי על היאכטה הזאת, חקרתי ובדקתי כל דבר שקשור להפלגות, אחרי כמה שנים הכרתי את נחום בן גל (חתולי) והפכתי להיות שוליה שלו בחתולי. למדתי ממנו הכל על תפירה, על חומרים, על איך המפרש הופך את הסירה למהירה. לאט לאט הפכנו לצוות. עבדנו 10 שנים ביחד. אלה היו 10 שנים מדהימות. אני מתגעגע מאוד אל נחום, אני מרגיש שאני ממשיך אותו היום בעבודה.

היום נהנה להרגיש את הכיף של הלקוחות, לראות את החיוך אחרי הפלגה טובה, ואני מתרגש כל פעם מחדש כשאני רואה את ההנאה שלהם מהנוחות ומעיצוב של המוצרים שאנחנו מכינים."

 

מי באמת היה חתולי המיתולוגי?

"חתולי (נחום בן גל) נולד בינואר 1930 בחיפה. אבא שלו היה מנהל עבודה בנמל, אז הוא בילה שעות בים והצטרף להפלגות בחופשות מבית הספר. בגיל 14, באחת ההפלגות של צופי- ים, הוא קרע בטעות מפרש, והמדריך שאג אליו: "קרעת – עכשיו תתקן!". השאגה פתחה לו את הדלת למקצוע ולהגשמה עצמית.

בהמשך, הוא גויס חתולי לשורות הפל-ים (חיל הים של הפלמ"ח) והיה פעיל בסיוע לאוניות מעפילים.

 

במהלך השנים בן גל לימד ימאות בבית הספר הימי במכמורת כבר ב- 1952 וניהל את המגמה לימאות במכון וינגייט בין השנים 1962-1987. הוא הפך למורה של מורים, ודורות של ימאים ושייטים בישראל למדו ממנו. במקביל הוא הפליג ברחבי העולם, והעביר יאכטות מכל קצווי תבל. הוא גם השתתף כסקיפר בתחרויות בינלאומיות. איש אשכולות. בן גל נפטר ב-2014."

 

מה מייחד את המוצרים של חתולי?

"לכל הצוות, בחתולי, הבטיחות והאיכות הן לפני הכל. האיכות של החומרים, התפירה, הדיוק וההתאמה. כל המוצרים שלנו - המפרשים, הריפודים, כיסויי הצל לסירות, הכיסויים שלנו - עמידים לאורך שנים בכל תנאי מזג אויר - בתנאי מליחות, בשמש חזקה וברוחות.

אבל מעבר לזה, אני חושב שמה שמייחד אותנו אלה ההתאמות שאנחנו יודעים לעשות. גם אם תראה לי עכשיו שתי סירות זהות, בסוף תהליך ההתאמה הן לא יהיו אותו הדבר. כי אנחנו הולכים עם מה ששחשוב לבעל הסירה. אם חשובה לו הנוחות – אנחנו נכין את הריפודים והכיסויים שיתנו את הנוחות המקסימלית. נכין כיסויי צל, קשתות לפי התאמה. אם חשובה לו המהירות, אנחנו נתפור את המפרשים בעובי הנכון עם התפרים הנכונים. אני חושב שזה מה שמייחד אותנו. אנחנו יודעים לתפור לפי דרישה.

כשאני חושב על זה, זה די דומה לתפירה של שמלת כלה חדשה – ברגישות לדרישות, בדייקנות בעבודה, באיכות, בחשיבות של התוצאה"

מה תהליך העבודה שלכם בחתולי?

"התהליך די פשוט:

1.      אנחנו מגיעים ומדברים עם בעל הסירה לפני העבודה כדי להקשיב ולקבל את כל הדרישות

2.      אנחנו מציעים מספר אפשרויות וממליצים, כמובן, את ההמלצות שלנו

3.      חוזרים למתפרה ומכינים בצורה את המוצרים באהבה

4.      מתקינים את המפרשים או הכיסויים או הקשתות או הסככות - הכל לפי תאום ועם כיסויים מתאימים. חשוב לנו להדריך את הלקוח לשימוש קל ונכון.

5.      אנחנו נותנים שנה אחריות על כל המוצרים שלנו,


מיותר לציין שאנחנו תמיד תמיד רוצים ושמחים לשמוע משוב אחרי ההפלגות!"

2all - בניית אתרי אינטרנט